Reklamní poradenství  Texty a scénáře


Zde jsou odkazy na synopse některých mých divadelních her. Budete-li mít zájem o jejich provedení, bude mi potěšením. Neváhejte se na mě obrátit...

Kvákvá aneb Reklama dell arte

Hra se zabývá – stejně jako řada jiných - stále se opakující otázkou, kterou nám život denně přináší: Jaké jsou správné mravní a materiální hodnoty („priority“)? Možné odpovědi se následně ve vší nahotě vyjevují na pozadí konzumního, resp. reklamního veletoče, který je součástí naší doby... Více zde.

Narciskové deníčky

Hra Narciskové deníčky karikuje některé rysy současné mladé společnosti. Autor hru označil jako konverzační tragikomedii, neboť je postavena spíše na vtipu a obsahu dialogů, než na akci či specifičnosti prostředí nebo výpravy.
Hlavními protagonisty jsou tři ženy a dva muži ve věku 30 – 35 let, kteří se sejdou o víkendu v jedné venkovské hospodě... Více zde.

Hříčka o politováníhodném omylu aneb Jak se státi starostou

Komediálně laděná hra „Hříčka“ je zasazena do stylizovaného idylického prostředí prvních desetiletí 20. století. Děj se odehrává v malém jihočeském městečku (Týn nad Vltavou). Hlavními protagonisty jsou tři ženy a čtyři muži ve věku mezi 20 až 50 lety, kteří v městečku a okolí žijí... Více zde. Spravuje DILIA.

Potštejnská pohádka o unesené princezně, loupeživém rytíři a chrabrém princi …

Krátký pohádkový příběh se odehrává ve východočeském Potštejně. Historie známé zříceniny stejnojmenného hradu a příběh o loupeživém rytíři Mikuláši z Potštejna je ve hře základem fabule, která částečně na skutečné postavy navazuje, především však dává prostor tradičnímu „dětskému“ pojetí souboje dobra a zla... Více zde.

Rodinný poklad

Komedie s detektivní zápletkou Rodinný poklad se odehrává v době nedlouho po druhé světové válce v malé vsi kdesi ve středních Čechách. Vše se točí okolo sbírky veteránů, kterou sestavil již zesnulý manžel Amálie Pincové, a která byla kvůli finanční tísni později prodána. Jak se ale časem vyjeví, nějaký kousek „rodinného pokladu“ zůstal nejspíš uschován „na věčné časy“... Více zde. Spravuje DILIA.

Pohádka O vodnických buchtách a nabručeném mlynářovi

Pohádka O vodnických buchtách a nabručeném mlynářovi vznikla na popud potštejnského publika, které po předchozí zdařilé pohádce nazvané Potštejnská chtělo další, nejlépe i delší kus... Více zde. Spravuje DILIA.

Jak promazat milión

Celovečerní divadelní hra Jak promazat milión je lehce ironickou komedií s momenty až absurdními. Jako ostatně realita bývá. Děj začíná „osudovým“ setkáním Zkrachovalce Ludvíka a Pracháče René Horáka. Pracháč si právě hodlá vsadit los, ale rád by to svěřil někomu jinému. Zkrachovalec, který to zařídí, je muž středního věku, jemuž se nečekaným řízením osudu právě změnil život. Jak ale sami uvidíte, v průběhu hry se jeho život převrátí naruby ještě několikrát. Na začátku hry je zrovna úplně na dně, „na ulici“… Více zde. Spravuje DILIA.

Pohádka o pokladu loupeživého Mikuláše a o víle Bublince

Krátký pohádkový příběh, částečně podle historických reálií, se odehrává ve středověku, ve východočeské obci Potštejn.
Skutečný příběh o loupeživém rytíři Mikuláši z Potštejna a dějiny známé zříceniny hradu jsou základem, na kterém je děj postaven.
Pohádkovou rovinu reprezentuje víla Bublinka, která „moderuje“ souboj dobra a zla... Více zde. Spravuje DILIA.

Novější hry jsou k dispozici v agentuře DILIA. Více zde...


Přečtěte si něco ode mnenebonebonebo třeba sloupky,
které píšu již řadu let pro Listy Prahy 1
Své služby „umělecké“ i „tvrdě komerční“ poskytuji profesionálům i nadšeným amatérům.

© Dřej 2012